Na czym polega ciepły montaż okien?

Ciepły montaż jest metodą wybieraną coraz częściej, wypierając tym samym standardowe montowanie skrzydeł okiennych. Mimo to wiele osób nadal nie wie, co kryje się pod tym pojęciem. W przypadku standardowego montażu okien wykorzystuje się jedną warstwę izolacji, co nie zawsze daje gwarancję utrzymania odpowiedniej temperatury i nieprzepuszczania ciepła na zewnątrz. W przypadku ciepłego montażu wykorzystuje się aż 3 warstwy uszczelnienia.

W jaki sposób przebiega ciepły montaż?

Ciepły montaż przeprowadza się w przypadku murów dwu- lub trójwarstwowych. Jak wspomniano, w tej metodzie stosuje się aż 3 warstwy izolacji: środkowej, wewnętrznej oraz zewnętrznej. Środkową warstwę tworzy się zazwyczaj z pianki poliuretanowej. Bardzo ważne jest, aby szczelnie wypełniała całą przestrzeń pomiędzy ścianą a ramą skrzydła okiennego. Z tego też powodu warto inwestować w profesjonalny montaż okien i drzwi. Ta warstwa odpowiedzialna jest za izolację termiczną i akustyczną.

Wewnętrzną warstwę izolacyjną przygotowuje się ze specjalnej taśmy paroprzepuszczalnej, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci w szczeliny pomiędzy murem a oknem. Zewnętrzna warstwa izolacyjna również wykonana jest z paroprzepuszczalnej taśmy. Zabezpiecza ona przed przenikaniem wilgoci do wnętrza, a także chroni przed wiatrem i promieniowaniem UV. Dzięki ciepłemu montażowi żywotność połączenia między ramą a ościeżem, a także pianki izolacyjnej jest znacznie przedłużona.

Jak wykonuje się ciepły montaż?

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie otworu. Powinien odpowiadać wymiarom ramy okiennej, z zachowaniem szczelin dylatacyjnych. Następnie na ramie okiennej i na ościeżnicy przykleja się taśmę paroszczelną. Kolejnym krokiem jest montaż okna i wypełnienie wolnej przestrzeni pianką PUR.

Komentowanie jest wyłączone.