Okna PCV ComfortPlus Charakterystyka

Znakomita większość włamań do domów czy mieszkań dokonywanych jest przez okno, za sprawą wyważenia lub wypchnięcia skrzydła okiennego. Z tego też powodu podczas zakupu i montażu stolarki sporo uwagi należy poświęcić okuciom, gdyż to od nich w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo.

W kuchni, łazience, pralni czy w sypialni powstaje bardzo dużo wilgoci, którą należy regularnie odprowadzać z mieszkania. W przeciwnym razie na ścianach dochodzi do skraplania wilgoci i rozrost grzybów, które nie tylko dewastują ściany, ale przede wszystkim są szkodliwe dla zdrowia.

Oba te problemy pomoże nam zminimalizować okno ComfortPlus, w którym zastosowano nowoczesny system bezpiecznego wietrzenia ActivPilot Comfort umożliwiający optymalną wymianę powietrza poprzez równoległe odsunięcie skrzydła od ramy o 6mm, zachowując jednocześnie właściwości okna zamkniętego. Podczas wietrzenia szczelinowego minimalizujemy wychłodzenie pomieszczenia i straty energii są znacznie mniejsze niż w przypadku okna uchylonego. (patrz wykres).

Wykres temperatura czas Okna PCV ComfortPlus

Dzięki zastosowaniu okuć Comfort możemy zaproponować:

  •  bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników,
  • zdrowy klimat w pomieszczeniach,
  • minimalizowanie start ciepła podczas wymiany powietrza.

 

Wzmocnienia Okna PCV ComfortPlus

Ocynkowane wykonane z blachy stalowej wzmocnienie o grubości 2mm izolowane pianką poliuretanową, mocowane jest do profilu nie rzadziej niż co 30cm. Ze względu na istotny wpływ zbrojenia na jakość i sztywność okna, producent OknoPlus nigdy nie stosował i nie stosuje niesystemowych wzmocnień.

Okna PCV ComfortPlus zbrojenia

Listwa przy szybowa PCV ComfortPlus

W prezentowanej ofercie standardowo stosowane są trzy kształty listew przyszybowych:

  • prosta,
  • ozdobna,
  • okrągła.

Wybór kształtu listwy nie wpływa na cenę okna, pozwala jednak na dostosowanie indywidualne wyglądu okna do klimatu pomieszczenia. Szerokość listew jest uzależniona od wybranego pakietu szybowego.

listwy przyszybowe Okna PCV ComfortPlus

Uszczelki Okna PCV ComfortPlus

System trzykomorowych uszczelek zewnętrznych odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz próg wodny zapewniają optymalną  szczelność okna . Uszczelki są wykonane z elastomeru termoplastycznego TPE. Występują w kolorach szarym i czarnym.

 

Uszczelki Okna PCV ComfortPlus

Komentowanie jest wyłączone.