Okna aluminiowe

Biura Architektoniczne, opracowując nowoczesne projekty domów, proponują coraz to większe i cięższe przeszklenia. Okna o konstrukcji aluminiowej, dzięki doskonałym parametrom wytrzymałości i statyki, stanowią atrakcyjną alternatywę dla okien wykonanych z PCV. Dzięki zastosowaniu klamek i okuć analogicznych do stosowanych w PCV zniwelowane zostają optyczne różnice pomiędzy konstrukcjami wykonanymi z różnych materiałów. Niezwykle istotne jest, że wszystkie te produkty mogą być realizowane także w kolorystyce drewnopodobnej, a nie tylko w standardowych kolorach RAL. Nowoczesna technologia pokrywania profili aluminiowych barwami drewnopodobnymi powoduje, że optycznie nie różnią się one od profili PCV w analogicznych kolorach. Dzięki temu można zestawiać obok siebie konstrukcje PCV i ALU, bez wpływu na estetykę i elegancję.

Firma OknoPlus ma w swojej ofercie także okna aluminiowe z ukrytymi okuciami Select firmy Winkhaus. Zastosowanie ukrycia zawiasów w luzie wrębowym, czyli w wolnej przestrzeni, która powstaje między skrzydłem a ościeżnicą, stwarza wiele nowych możliwości. Niezwykle wysoka trwałość i jakość ukrytego okucia idzie w parze z jego ponadczasową elegancją.

Okno, w którym zastosowano okucie Select, to także niespodzianka dla każdego, kto marzy o dużych oknach wpuszczających do wnętrza większe ilości światła słonecznego.

Stosując okna SelectPlus, można zyskać:

  • wzrost estetyki,
  • większą szczelność,
  • wyższą energooszczędność i dźwiękochłonność,
  • stabilność i wyjątkowa trwałość,
  • brak uszkodzeń, zarysowań podczas prac wykończeniowych,
  • poprawę komfortu mycia.

 

okna aluminiowe select      okna aluminiowe drewno podobne

 

Okna aluminiowe uchylne na zewnątrz

Rozwiązanie to jest w pełni innowacyjne. Firma OknoPlus oferuje okna aluminiowe uchylne na zewnątrz. Rozwiązanie to umożliwia swobodne zagospodarowanie parapetu na blat kuchenny lub półkę. Nie występuje przy tym konieczności uciążliwego przemieszczania przedmiotów przed otwarciem okna. Okna aluminiowe uchylne na zewnątrz zapewniają znaczną oszczędność miejsca. Jest to szczególnie odczuwalne w pomieszczeniach o małej kubaturze.

okna aluminiowe wychylne

Okno narożne klejone

Firma OknoPlus ma w swojej ofercie klejone okna narożne, pozbawione tradycyjnego, szerokiego łącznika kątowego. To rozwiązanie daje nowe możliwości aranżacyjne. Zapewnia większą powierzchnię przezierną okna. Szyba zewnętrzna wykonana ze szkła hartowanego, które dzięki specjalnej obróbce termicznej ma podniesioną odporność na uderzenia, obciążenia mechaniczne czy pęknięcia powodowane naprężeniami termicznymi. Dodatkowym zabezpieczeniem dla szyb jest montowany od zewnątrz aluminiowy narożnik lakierowany o wymiarach 20x20x1 mm.

Estetyczny i wąski narożnik osłania krawędzie pakietu szybowego, chroniąc go przed działaniem termicznym słońca. Pozwala to zapobiegać powstawaniu naprężeń i pęknięć.

okna aluminiowe narożne

Technologia stosowana w oknach narożnych pozwala na doskonałą izolację termiczną. Ten sposób łączenia pakietów szybowych powoduje znaczne ograniczenie mostków termicznych, w stosunku do okien z tradycyjnymi łącznikami kątowymi. Dodatkowe docieplenie z użyciem specjalnego wkładu termicznego na połączeniu pakietów zapewnia minimalne straty ciepła. To rozwiązanie jest krokiem w stronę budownictwa pasywnego. Nowa technologia okien narożnych dostępna jest we wszystkich oferowanych przez firmę OknoPlus systemach SALAMANDER. Dedykowana do skrajnie trudnych warunków klimatycznych, zastosowana w systemach NorskStill, a także w systemach aluminiowych.

Okno aluminiowe z ramą 121 mm

Obecnie naszą nowością jest okno w systemie Imperial z ramą o szerokości 121mm. Zastosowanie ramy o tej szerokości pozwala na montaż okien w warstwie ocieplenia. Po zakończeniu montażu uzyskujemy estetyczną opaskę wewnątrz otworu okiennego widoczną od strony zewnętrznej. Dodatkowo ramę możemy wyposażyć w kątowniki powodujące zamaskowanie krawędzi otworu zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Dodatkowym atutem tej ramy jest większe światło zastosowanej szyby. Wysokość ramy od zewnątrz jest mniejsza od standardowej o blisko 20 mm. Można zastosować szklenie okien pakietem dwu i trzyszybowym do grubości 51 mm.

Dzięki stosowaniu ukrytych zawiasów firmy WINKHAUS klient otrzymuje idealne okno bez zniekształceń wynikających z wystających na skrzydło i ramę zawiasów.

okna aluminiowe rama 121

Okno z ukrytym skrzydłem

Minimalistyczna forma, brak zbędnych elementów, duże możliwości aranżacyjne, rewelacyjne właściwości techniczne – to cechuje nasze produkty. Okno z ukrytym skrzydłem, które proponuje firma OknoPlus, to rozwiązanie dla wymagających. Dzięki wyspecjalizowanemu kształtowi ramy, którą w swoim nowym oknie zastosowało OknoPlus, skrzydło może zostać ukryte w widoku od strony zewnętrznej. Wówczas całość wygląda jak stałe szklenie w ramie. To rozwiązanie idealnie wpisuje się w estetykę prostych, nowoczesnych brył. System SUPERIAL, zastosowany do budowy okna, to system aluminiowy. Użycie nowoczesnej technologii sprawia, że wybierając system aluminiowy, inwestorzy nie muszą ograniczać się do kolorystyki dostępnej w palecie RAL.

Dostępne materiały wykończeniowe:

  • farby strukturalne,
  • lakiery drewnopodobne,
  • folie termoplastyczne Renolit.

Mnogość materiałów, kolorów i struktur, którymi mogą być wykończone systemy aluminiowe daje możliwość zestawiania obok siebie systemów PCV i ALU oraz osiągnięcia efektu spójnej estetycznie, wysmakowanej całości.

okna aluminiowe ukryte skrzydło

Wąska rama i duże przeszklenia są znakiem rozpoznawczym nowoczesnych budynków.

By maksymalnie uprościć konstrukcję okna, warto zdecydować się na zastosowanie ukrytych zawiasów Select Winkhaus i wykonanie specjalnych odwodnień od dołu ramy. Brak widocznych zaślepek sprawi, że rama będzie bardziej subtelna i lekka. Aluminiowy system SUPERIAL, na bazie którego zbudowano okno, jest trójkomorowym systemem o podwyższonej izolacji termicznej, charakteryzującym się świetnymi właściwościami akustycznymi. Współczynnik przenikania ciepła – wartość, na której bardzo zależy osobom kupującym okna – wynosi tu U < 1.0 W/m2K. To wręcz doskonały wynik, który gwarantuje użytkownikom ciepło i komfort na co dzień. W perspektywie zaś – mniejsze rachunki za ogrzewanie. W nowej technologii mogą zostać wykonane okna zarówno jednoskrzydłowe, jak i dwuskrzydłowe.

Szeroki wybór i profesjonalna pomoc

W skład naszego asortymentu wchodzą różne okna aluminiowe. Dzięki temu można z powodzeniem zastosować dowolny wymiar czy wygląd konkretnego produktu do wymagań danego budynku. Co więcej, w poszczególnych modelach użyto również zupełnie innych technologii, które wpływają na funkcjonalność gotowych produktów. To właśnie dlatego wybór odpowiedniego wariantu niekiedy bywa trudny. Okna aluminiowe mają jednak wiele zalet, dlatego tak często pojawiają się w budynkach prywatnych, firmowych, a także lokalach usługowych i innych obiektach.

W razie wątpliwości możemy doradzić odnośnie do wyboru odpowiednich okien aluminiowych do potrzeb konkretnego użytkownika, a także jego budynku. Zajmujemy się też profesjonalnym montażem takich elementów. jest to niezwykle ważne, ponieważ właściwe umieszczenie konstrukcji w budynku wpływa m.in. na jego zdolność do utrzymywania ciepła. Nasza oferta jest niezwykle szeroka, a w jej skład wchodzą także żaluzje fasadowe idealnie dopełniające każdy obiekt. One również są dostępne w wielu wersjach, dlatego można dopasować odpowiedni egzemplarz do własnych preferencji.

W razie jakichkolwiek wątpliwości istnieje opcja skontaktowania się z naszymi specjalistami. Przedstawimy charakterystykę poszczególnych rozwiązań, a następnie pomożemy w doborze odpowiedniego okna aluminiowego do wymagań danego budynku.

Komentowanie jest wyłączone.