Okna PCV ArtPlus Okucia

Standardowo w oknach ArtPlus zastosowane są okucia activPilot firmy WinkHaus. Nowoczesny design okucia nadaje oknom niezwykle atrakcyjny wygląd. Zaczepy ramowe i zawiasy nawiązują do najnowszych trendów wzornictwa przemysłowego. Kształt zaczepów oraz zawiasów ułatwia czyszczenie i pielęgnacje okien.

Zastosowanie zaczepów oraz elementów ryglujących w kształcie ośmiokątnych grzybków pozwala osiągnąć odpowiedni poziom zabezpieczenia anty włamaniowego. Niezwykle istotnym jest, aby zaczepy były zamontowane do stali wzmacniającej ramę. Poziom zabezpieczeń przeciwwyważeniowych  określa ilość zastosowanych (grzybków). W ofercie firmy OknoPlus stosuje się min. 2 (grzybki) na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny zakres zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa.

Podsumowanie zalet okucia ActivPilot w oknach PCV ArtPlus:

  • najnowsza technologia – kompozytowe zaczepy,
  • nowoczesny design zaczepów i elementów funkcyjnych,
  • symboliczne dopłaty za funkcje antywłamaniowe,
  • wygodna zmiana standardu bezpieczeństwa,
  • ośmiokątny grzybek mimośrodowy zamiast tradycyjnej rolki.

activ-grzybek2     activ-zaczep2

W standardzie oferujemy:

Stopniowanie uchyłu w oknach RU Okna PCV ArtPlus

Pozwala na samodzielne dozowanie wietrzenia uwzględniające porę roku, pogodę, czy poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach. Stopniowanie uchylenia jest elementem okucia RU, więc jego montaż nie wymusza ingerencji w profil i zbrojenie. Wyklucza też samoistne zatrzaśnięcie uchylonego okna w wyniku przeciągu. Element jest standardowo oferowany w systemie okuć ActivPilot (max wys. 1916 mm).

stopniowanie uchyłu Okna PCV ArtPlus

Blokada obrotu klamki Okna PCV ArtPlus

Nie pozwala na niewłaściwy ruch klamki, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed wypadnięciem z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć. Polecane dla osób, którym zależy na bezstresowej i prostej obsłudze okna. Element jest standardowo oferowany w systemie okucia ActivPilot.

blokada obrotu klamki Okna PCV ArtPlus

Zatrzask balkonowy Okna PCV ArtPlus

Wygodny i estetyczny element umożliwiający przymykanie drzwi balkonowych od strony zewnętrznej domu. Ceniony przez osoby często korzystające z wyjścia na taras. Polecany w kilku opcjach kolorystycznych do wszystkich drzwi balkonowych.

zatrzask balkonowy Okna PCV ArtPlus

Komentowanie jest wyłączone.