Okna PCV ComfortPlus okucia

W okuciu Comfort zastosowano nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo i komfort eksploatacji okna. Kolejność otwierania w której uchylenie wyprzedza pełne otwarcie, sprawia że okucie pracuje bardzo lekko i płynnie. Rozwiązanie to bardzo zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Szczególną cechą okucia jest podwójna funkcja klamki w pozycji poziomej. Jeśli klamkę obrócimy  do tej pozycji od dołu, uzyskujemy funkcję uchylną. Obrót klamki w górę o kolejne 90° spowoduje odstawienie skrzydła od ramy o 6 mm. Po obróceniu klamki do pozycji poziomej, możemy otworzyć skrzydło. Aby zamknąć okno obracamy klamkę w dół do pozycji wyjściowej.

Okna PCV ComfortPlus zamknięte     Okna PCV ComfortPlus uchtlone

 Okna PCV ComfortPlus wietrzenie szczelinowe     Okna PCV ComfortPlus otwarte

Wymiana powietrza realizowana przez szczelinę pomiędzy skrzydłem a ramą zapewnia optymalny klimat w pomieszczeniach. Okucie w tej pozycji gwarantuje odporność na włamanie taką jak przy oknie zaryglowanym. Klasa RC2 wg PN EN 1627–1630.

Innowacyjność okucia activPilot Comfort zapewnia: zdrowe i efektywne przewietrzanie przy jednoczesnym zachowaniu właściwości antywłamaniowych okna!

Standardowo w oknach ComfortPlus zastosowane są okucia activPilot firmy WinkHaus. Nowoczesny design okucia nadaje oknom niezwykle atrakcyjny wygląd.

Zastosowanie zaczepów oraz elementów ryglujących w kształcie ośmiokątnych grzybków pozwala osiągnąć odpowiedni poziom zabezpieczenia anty włamaniowego. Niezwykle istotnym jest, aby zaczepy były zamontowane do stali wzmacniającej ramę. Poziom zabezpieczeń przeciwwyważeniowych określa ilość zastosowanych (grzybków). W ofercie firmy OknoPlus stosuje się min. 2 (grzybki) na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny zakres zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa.
Podsumowanie zalet okucia ActivPilot w oknach PCV ComfortPlus:

  • najnowsza technologia – kompozytowe zaczepy,
  • nowoczesny design zaczepów i elementów funkcyjnych,
  • niewielkie dopłaty za funkcje antywłamaniowe,
  • Łatwa i wygodna zmiana standardu bezpieczeństwa,
  • ośmiokątny grzybek mimośrodowy zamiast tradycyjnej rolki.

W standardzie oferujemy:

Zatrzask balkonowy Okna PCV ComfortPlus

Wygodny i estetyczny element umożliwiający przymykanie drzwi balkonowych od strony zewnętrznej domu. Ceniony przez osoby często korzystające z wyjścia na taras. Polecany w kilku opcjach kolorystycznych do wszystkich drzwi balkonowych.

zatrzask balkonowy Okna PCV ComfortPlus

Blokada obrotu klamki Okna PCV ComfortPlus

Nie pozwala na niewłaściwy ruch klamki, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed wypadnięciem z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć. Polecane dla osób, którym zależy na bezstresowej i prostej obsłudze okna. Element jest standardowo oferowany w systemie okucia ActivPilot.

activ blokada Okna PCV ComfortPlus

Komentowanie jest wyłączone.