Okna PCV PlusThermo Charakterystyka

Doskonałym rozwiązaniem jest zakup okien energooszczędnych, ta inwestycja na którą warto się zdecydować podczas budowy wymarzonego domu, zapewni nam doskonały komfort cieplny i znaczące zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Wybierając okna do domów energooszczędnych powinniśmy mieć na uwadze ich parametry techniczne. Powinniśmy kierować kierować się przede wszystkim współczynnikiem Uw okna, który informuje nas o przenikalności cieplnej okna i określa wielkość strat ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

Aktualnie na rynku stosuje się kilka rozwiązań poprawiających parametry termiczne okien.

  • Energooszczędne pakiety szybowe,
  • Specjalne konstrukcje ramy okiennej,
  • Zastosowanie zbrojeń o wyższych parametrach izolacyjności termicznej,

Wszystkie te rozwiązania skutecznie ograniczają straty ciepła.

Stosowanie okien energooszczędnych PlusThermo produkcji firmy OknoPlus przyczynia się bezpośrednio do ograniczenia zapotrzebowania na energię, poprawia współczynnik energetyczny budynków, zmniejsza straty ciepła, zwiększając opłacalność inwestycji.

Istotny jest też, ciepły montaż stolarki, który zapewna skuteczne i trwałe wyizolowanie i uszczelnienie miejsc na styku okna z murem. Dzięki dobremu doborowi okien oraz profesjonalnemu montażowi Wasz dom zyska więcej ciepła i światła, co znacząco ograniczy wydatki na ogrzewanie.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego wypełnienia Thermo – izolującego stalowe zbrojenie pianką poliuretanową oraz wypełnienia wokół-szybowego eliminującego mostek termiczny występujący po obwodzie szyby – firma OknoPlus uzyskała poprawę izolacyjności termicznej aż o 45%!

Okno referencyjne PlusThermo ma współczynnik izolacji cieplnej dla całego okna Uw = 0,7 W/m2K!!!

Dodatkowym atutem tego rewolucyjnego okna jest stosunek bardzo korzystnej ceny do otrzymanych parametrów.

Osiągnięte parametry pozwoliły na wyróżnienie okna PlusThermo dwoma tytułami w programie „VIP – najlepsze okna i drzwi” w kategorii: „Okna PCV Premium” oraz „Okno Optymalne” (czyli najlepsze parametry techniczne za najkorzystniejszą cenę na rynku).

Okna PCV PlusThermo Wzmocnienia

Stalowe ocynkowane wzmocnienie o grubości 1,5-2mm jest przykręcane do profilu nie rzadziej niż co 30cm. Grubość wzmocnienia zależy od wielkości okna ale nigdy nie jest niższa niż 1,5 mm. Ze względu na istotny wpływ zbrojenia na sztywność i jakość okna, firma OKNOPLUS nigdy nie stosowała i nie stosuje niesystemowych cieńszych wzmocnień.

Okna PCV PlusThermo Blokada cieplna

Firma OKNOPLUS stosuje w swoich oknach dodatkową izolację akustyczno-termiczną poprzez wypełnianie szerokiej komory profilu specjalną wkładką styropianową.

Okna PCV PlusThermo Listwa przyszybowa

W ofercie standardowo proponowane są dwa kształty listew przyszybowych: prosta i ozdobna. Wybór kształtu listwy nie ma wpływu na cenę okna, pozwala jednak na indywidualne dostosowanie wyglądu okna do charakteru pomieszczenia. Szerokość listew uzależniona jest od wybranego pakietu szybowego.

Okna PCV PlusThermo Uszczelki

System trzykomorowych uszczelek zewnętrznych odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz próg wodny zapewniają optymalną  szczelność okna . Uszczelki są wykonane z elastomeru termoplastycznego TPE. Występują w kolorach szarym i czarnym.

profil Okno PCV PlusThermo 1 profil Okno PCV PlusThermo 2

profil Okno PCV PlusThermo 3

Komentowanie jest wyłączone.