Szyby energooszczędne

Dokonując wyboru okien powinniśmy się zapoznać z charakterystykami stosowanych w nich pakietów szybowych. Szyby w oknach pełnią bardzo istotną rolę. Znacząco wpływają na oszczędność energii, zapewniają optymalną temperaturę pomieszczeń oraz doprowadzają odpowiednią ilość promieni słonecznych do pomieszczenia. Różnorodne właściwości szkła dają możliwość spełnienia oczekiwań Klienta w zakresie wysokiego komfortu użytkowania. Ochrony przed hałasem, zabezpieczają przed włamaniem, oraz przed promieniowaniem słonecznym. Szyby to także  możliwość aranżacji zarówno w zewnętrznych przegrodach, jak i w architekturze wnętrza.

Energooszczędne pakiety szybowe

Powszechne naszym klimacie jest budownictwo energooszczędne i pasywne. Standardem wyposażenia stolarki w tym segmencie jest dwukomorowa szyba z powłoką niskoemisyjną znacznie ograniczająca utratę nagromadzonego w budynku ciepła. Szyba w oknie stanowi blisko 70% powierzchni okna i to pakiet w ogromnym stopniu decyduje o współczynniku U dla całego wyrobu.

Firma Oknoplus w swojej ofercie proponuje pakiety szybowe ClimaTop osiągające wartość współczynnika Ug od 0,4 W(m2K) do 0,8 W(m2K). Współczynnik Ug zależny jest również od zastosowanego w przestrzeni międzyszybowej rodzaju gazu. Najbardziej efektywny jednak droższy  jest gaz krypton. Wyższa cena takiego zestawu w stosunku do wypełnienia argonem wynika z małej jego zawartości w powietrzu, skąd się go otrzymuje (zaledwie 0,0001%, podczas gdy argonu – 0,93%).

okna pakiet szybowy glassolutions

Dopracowany technologicznie pakiet szybowy Climatop One ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, dzięki zastosowaniu ramki dystansowej Swisspacer eliminuje mostek termiczny na krawędziach szyby. Ramka dystansowa Swisspacer unikatowy produkt firmy Glassolutions podnosi wartość U całego okna nawet o 8%. Dodatkowo stanowi element podnoszący estetykę okna, spójny z wybranym kolorem profilu gdyż występuje w jego odpowiednikach kolorystycznych.

Szyba ClimaPlus  4S  –  komfort przez cały rok

ClimaPlus 4S to szyba zespolona, w której jedna z tafli to szkło niskoemisyjne spełniające zarazem funkcję kontroli przeciwsłonecznej. ClimaPlus 4S w okresie letnim zapewnia dwukrotnie mniejsze nagrzewanie promieniowaniem słonecznym w stosunku do tradycyjnych szyb zespolonych, a dopasowując się do warunków zimowych ClimaPlus 4S zapewnia trzykrotnie większą izolację przed zimnem niż tradycyjne szyby zespolone.

Szyby ciepłochronne

W oknach Firmy OknoPlus standardowo montowane są szyby zespolone ciepłochronne SGG ClimaPlus koncernu Saint Gobain Glassolutions o przenikalności termicznej U=1,0 W/m2K. Pakiety szybowe zespalane oparte są na ramce ciepłochronnej Swisspacer opatentowanej i wprowadzonej do produkcji przez koncern Saint Gobain. Jest możliwość doboru kolorystycznego ramki do koloru okna.

Komentowanie jest wyłączone.