Jakie standardy powinny spełniać drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne są niezbędnym elementem każdego domu czy mieszkania. Dobór odpowiednich drzwi pozwala nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa i dobrej izolacji, ale również harmonijnego, estetycznego wyglądu domu zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Planując zakup drzwi wejściowych warto skupić się na kilku parametrach, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że drzwi spełniają najwyższe standardy.

Jakie standardy powinny zostać spełnione przez drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe, aby zostać dopuszczonymi do sprzedaży, powinny posiadać parametry określone przez prawo. Zgodnie z wytycznymi, ościeżnica drzwi wejściowych powinna mieć szerokość wynoszącą minimum 90 centymetrów, natomiast jej wysokość nie może być mniejsza niż 200 centymetrów. Kolejnym standardem jest wysokość progu, którego wysokość może wynosić maksymalnie dwa centymetry. Kupując drzwi, warto upewnić się, że te wymiary zostały zachowane.

Kolejnym, bardzo ważnym parametrem jest materiał, z jakiego zostały wykonane zewnętrzne drzwi wejściowe. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami do produkcji drzwi jest drewno, tworzywo sztuczne oraz aluminium. Surowce do produkcji drzwi wejściowych powinny być wytrzymałe i charakteryzować się najwyższą jakością. Coraz więcej osób decyduje się na drzwi antywłamaniowe, posiadające ciężki profil PCV, oraz dodatkowe wzmocnienia pod postacią wbudowanej blachy i narożników, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W drzwiach wejściowych bardzo ważny jest ich poziom izolacji cieplnej oraz akustycznej. Współczynnik przenikania ciepła określany jest przez prawo. Drzwi o dobrym standardzie charakteryzują się dobrą termoizolacją, wynoszącą nie więcej niż 1,5 U. Im lepsza termoizolacja, tym niższy współczynnik U. Izolacja akustyczna określana jest współczynnikiem Rw. Im wyższy współczynnik, tym lepsza izolacja akustyczna.

Bardzo ważną cechą, wpływającą na jakość i standard drzwi są dodatkowe elementy wykorzystane do ich produkcji. Dobrej jakości zawiasy czy wkładki do drzwi gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Planując zakup drzwi wejściowych, warto zapoznać się z ofertą profesjonalnych firm zajmujących się produkcją okien i drzwi, dzięki czemu będziemy mieć pewność co do tego, że spełniają one najwyższe standardy.

Komentowanie jest wyłączone.