DuoPort Pas Comfort

Aranżacje nowoczesnych brył budynków rządzą się swoimi prawami i nie ma w nich miejsca na zbędne elementy. Idealnym uzupełnieniem lekkiej, współczesnej architektury stają się więc duże przeszklenia. Stanowiące wygodne połączenie domu z ogrodem, znakomicie doświetlające wnętrza i estetycznie uzupełniające minimalistyczne, eleganckie kompozycje, a także te odważne i zupełnie futurystyczne.

Pamiętając o tych, którzy walory estetyczne stawiają na równi z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Opracowaliśmy rozwiązanie DuoPort PAS Comfort, łączące w sobie cechy rozwiązania idealnego. Innowacyjne wzornictwo, maksymalne bezpieczeństwo oraz doskonałe parametry użytkowe.

Innowacje

DuoPort PAS to innowacyjne połączenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki wbudowanym amortyzatorom i urządzeniom magazynującym energię, udało się  uzyskać niezawodne okucie stworzone do obsługi wielkogabarytowych konstrukcji (nawet do 160 kg!), gwarantujące jednocześnie delikatne otwieranie i zamykanie drzwi bez użycia dużej siły.

Zastosowanie odsunięcia skrzydła okiennego od ramy daje możliwość pozostawienia rozszczelnionego okna nawet na kilka dni. Rozwiązanie to zapewni nieprzerwany dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, bez obaw o obniżone parametry bezpieczeństwa zwłaszcza podczas rodzinnego urlopu.

Szeroki wachlarz komfortowych funkcji drzwi DuoPort PAS Comfort dopełnia możliwość przymknięcia drzwi od zewnątrz bez obawy o ich zatrzaśnięcie.

Parametry techniczne

DuoPort PAS Comfort jest rozwiązaniem otwartym nawet na najśmielsze pomysły projektowe. Stworzone z myślą o konstrukcjach wielkogabarytowych, daje możliwość aranżacji przeszklenia o imponującej powierzchni 3,5 x 2,4 m. Technologia odsunięcia skrzydła okiennego od ramy o 6 mm umożliwia stałą, efektywną pod względem energetycznym cyrkulację powietrza, bezpieczną nawet podczas nieobecności domowników. Zastosowanie ośmiokątnego trzpienia ryglującego ze stalowymi zaczepami ramowymi sprawia, że rozszczelnienie nie jest widoczne z zewnątrz. Drzwi zachowują zaś standard bezpieczeństwa taki jak przy konstrukcji zamkniętej. Podwyższony próg zabezpiecza przed dostaniem się wody czy śniegu do pomieszczenia, zachowując wysoki poziom szczelności, nieustępujący tradycyjnym rozwiązaniom stolarki okiennej o standardowych wymiarach.

Design

Duże przeszklenia zawładnęły sercami inwestorów i architektów, łącząc w sobie, nowoczesny design i wysoką funkcjonalność. By służyły przez lata, potrzebują estetycznej i trwałej oprawy okuć, które sprostają wysokim wymaganiom nowoczesnego okna. System DuoPort PAS Comfort idealnie wpasuje się w projekty domów energooszczędnych oraz pasywnych. Wpuszcza do wnętrza dużą dawkę światła dziennego oraz poprawia właściwości cieplne budynku.

Paleta kolorów dla systemu

W standardzie OknoPlus proponuje 12 kolorów

     

     

 

Nowość

 

 

Komentowanie jest wyłączone.