Okucie Comfort

Skrzydło wyposażone w okucie Comfort odsuwa się od ramy równo o 6 mm na całym obwodzie, podczas gdy okno dalej pozostaje zaryglowane, spełniając wymogi klasy RC2 (firma OknoPlus obecnie jako jedyna w Polsce posiada certyfikat badań na okucie Comfort). Rozwiązanie to warto zaproponować w pomieszczeniach o zwiększonym zapotrzebowaniu na wymianę powietrza jak kuchnia, łazienka, pralnia, kotłownia lub zamiast nawiewnika okiennego.

Korzyści płynące z zastosowania okucia Comfort:

  • bezpieczny wariant wietrzenia pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników,
  • zdrowy klimat w pomieszczeniach,
  • minimalizowanie start ciepła podczas wymiany powietrza,
  •  brak przeciągów, trzaskających okien.

Stopniowanie uchyłu w oknach RU

Pozwala na samodzielne dozowanie wietrzenia uwzględniające porę roku, pogodę, czy poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach. Stopniowanie uchyłu jest elementem okucia okiennego RU, tym samym jego montaż nie wymusza ingerencji w profil i zbrojenie. Dodatkowo wyklucza samoistne zatrzaśnięcie uchylonego okna w wyniku przeciągu. Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

 

Ogranicznik otwarcia OBVA

Ogranicza szerokość otwarcia skrzydła do ok. 50 mm. Otwarcie skrzydła następuje dopiero po wciśnięciu języka blokady, optymalne zabezpieczenie przed otwarciem okna przez dzieci.
Występuje w kolorze białym, brązowym, srebrnym i złotym.

 

 

Ogranicznik otwarcia DB

Element umożliwiający zmniejszenie rozwarcia skrzydła do max. 90°, ale nie powoduje jego zablokowania w danej pozycji – zmianę ustawienie kąta rozwarcia może dokonać serwisant Producenta. Ogranicznik ten zalecany jest w przypadku barier, na które napotyka skrzydło podczas otwierania, np. lodówka, mebel. Zastosowanie ogranicznika, nie wyklucza samoistnego przymknięcia okna.

 

Blokada obrotu klamki

Nie pozwala na „niewłaściwy” ruch klamki, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed „wypadnięciem” z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć. Zalecane dla osób, którym zależy na prostej, bezstresowej obsłudze okna. Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

 

 

 

Zatrzask balkonowy

Wygodny i estetyczny element umożliwiający przymykanie drzwi balkonowych od strony zewnętrznej domu. Doceniany przez osoby często korzystające z wyjścia na taras. W firmie OknoPlus polecany w różnych opcjach kolorystycznych do wszystkich drzwi balkonowych.

 

 

Komentowanie jest wyłączone.